fbpx

iCentre

Technológie

WooComerce, API Connections

Začiatok realizácie

13.05.2020

Dĺžka projektu

1 mesiac

Zadanie

Zákazník za nami prišiel s požiadavkou tvorby eshopu, na ktorom by chcel predávať elektroniku od viacerých dodávateľov. Cieľom bolo vytvoriť eshop, kde bude mať preforovaná predajná značka - Apple, prehľadné rozbaľovacie menu na vrchnej časti. Po prekliku na sekciu obchod sa mali zobraziť na ľavej časti všetky kategórie aby bolo nakupovanie jednoduché.

Ako hodnotí našu prácu zadávateľ?

Skúsenosť s internetovým predajom som už mal, no bolo to viac-menej také hobby vo voľnom čase. Rozhodol som sa však, že chcem rozbehnúť vlastné podnikanie a posunúť svoj eshop na vyšší level. V gecore splnili moje očakávania, splnili všetko na čom sme sa dohodli a vo veľa veciach ma usmernili tým správnym smerom.

Peter Varga

Konateľ

Začiatok spolupráce  

Už na začiatku spolupráce sme zákazníkovi navrhli zmenu názvu celého projektu. Snažíme sa čo najviac pomôcť zákaníkom v rozvíjaní ich sna a preto im radíme ako nastaviť/zmeniť niektoré veci, aby sme dosiahli vzájomný úspech. Prvá možná "prekážka", ktorú sme videli, bol názov pôvodného eshopu. Chceli sme docieliť aby už aj názov eshopu v zákazníkoch evokoval to, čo na eshope nájde.

V tvorbe názvu sme mali voľné ruky a tak sme sa do toho pustili. Mysleli sme si, že bude nemožné nájsť niečo (s voľnou doménou), čo dáva zmysel a začína malým písmenom "i". Všetci predsa vieme akým písmenom sa začínajú názvy produktov, prelomovej značky Apple. Po dlhom vymýšľaní a skúšaní voľných domén sa nám podarilo nájsť niečo, čo sa nám zapáčilo. iCentre! Zavolal som budúcemu majiteľovi eshopu, čo na to hovorí, a on mi z fleku povedal: "Skvelé! Ihneď to zaregistuj!" Čo sa týka loga tak nechcel nič špeciálne - len jednoducho, názov pekným fontom a veľké C.

Prepojenia s rôznymi dodávateľmi

Na eshope iCentre.sk môžete nájsť produkty od viacerých dodávateľov, či už väčších alebo menších. Zákazník si myslel, že nebude možné akutualizovať produkty, ceny, počty na sklade od toľkých rôznych dodávateľov naraz. Pre nás to však bola len otázka času a naši programátori vytvorili vlastný plugin na spracovanie feedov a API prepojení do Woo. Získavanie a zapracovanie nových dodávateľov je teraz jednoduchšie ako hocikedy predtým.

Primárne predaj Apple produktov

Tak ako je napísané v zadaní, klient chcel predávať elektroniku pomocou internetového obchodu. Na eshope nájdete smartfóny, notebooky, tablety, tlačiarne a mnoho iného od rôznych značiek. No predstava bola, že predaj produktov značky Apple bude mať najväčšie zastúpenie.

Vytvorili sme teda vodorovné rozbaľovacie menu s moderným vykreslením jednotlivých modelov, pre danú kategóriu. Zákazníkovi sa vyslovene páčilo ako to má spravené samotná značka a chcel aby sme vytvorili niečo podobné. Samozrejme na hlavnej stránke sú zobrazené aj ostatné značky, ktoré na eshope nájdete. Po prekliku na sekciu Obchod sa zobrazia produkty od všetkých dodávateľov a zákazník si vyberá podľa kategórií a podkategórií, len to, čo ho zaujíma.

 

Komplexná služba pod jednou strechou

Spokojnosť nášho zákazníka je aj naša, preto sa snažíme poradiť v tom, čomu sa rozumieme. Našim cieľom je aby sme prešli procesom tvorby eshopu plynule a bez problémov. Poradili sme s výberom platobnej brány, odporúčili sme rôzne predajné kanály a nastavili všetky reklamné účty, ktoré pri zviditeľňovaní eshopu používame. U nás sa spolupráca dokončením eshopu iba začína a cesta za budúcim úspechom je ešte pred nami. Nami vytvorené eshopy spravujeme aj po marketingovej stránke a preto sa tešíme na spoločnú cestu s iCentre.sk

Zaujali sme Vás týmto projektom?

Zavolajme si hneď teraz

© 2020, gecora.com under it's own license